Yeni Sun Odyssey'ler

SUN ODYSSEY 440

Philippe Briand ile işbirliği içerisinde çalışan Jeanneau dizayn ekibi 2018 sezonu ve sonrası için Sun Odyssey serisini baştan sona yenilemek için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu yeni serinin ilki Sun Odyssey 440, yenilikçi fikirler ve özelliklerle dolu, kendinden büyük Jeanneau Yacht sınıfı ile birkaç ana özelliği paylaşan tamamen yeni bir dizayn.

Geniş gövde yapısı  ve her iki tarafta bulunan geniş, dikdörtgen borda lumbozları sayesinde çok ferah  bir salona sahiptir. Kıç tarafından neredeyse ön tarafına kadar uzanan kendine özgü sert küpeşte üzerinde bulunan GRP baston standart olarak bulunmaktadır. Tüm versiyonları  çift dümen olarak dizayn edilmiştir. Tellerin tamamıyla güvertenin dışında kalması, alçak bumba bağlantısı, klasik ana yelken kullanımını hem kolaylaştırıyor hem de güvenli hale getiriyor.

Güverte üzerine çıktıktan sonra gerçek yenilikler kendini tamamen göstermeye başlıyor. Kokpit çok akılcı ve benzersiz bir biçimde dizayn edilmiş. Dümenleri ve ana vinçleri hafiften içeri doğru yerleştirerek küpeşteye zarif, güvenli ve rahat bir biçimde geçiş sağlıyor. Kokpit aynı zamanda ‘’ keyif modunda’’ demir atmışken, kokpit koltuklarının arkaları birer yatak şeklini alarak iki dev lounge alanına dönüşüyorlar, yıldızların altında uyumak için mükemmel bir dizayn. Çıkartılabilir mangal ve kokpit buzdolabı üniteleri kokpit keyfini fazlasıyla yaşamanızı sağlıyor.

İç kısım bir 44 feet için devasa; modern ‘’ loft ‘’ tarzında nazikçe biçimlendirilmiş.Kabin girişleri geniş kapıları sayesinde boy kısıtlaması olmadan hareket kolaylığı sağlarken, bol kullanılmış gövde lumboz ve heçleri sayesinde gün ışığı içeri girerek aydınlık ve ferah olmasını sağlıyor. Çok akılcı dizayn edilmiş mutfağı sayesinde kendinizi rahat hissetmenizi sağlıyor.Ayrıca eklenmiş yeni fikirlerden olan bir açılabilir mikrodalga fırın kullanılmadığı zaman boş ve düzenli çalışma alanını bırakıyor.

Yelken performansının, bir Briand dizaynından beklendiği üzere, çok iyi olduğu belirtiliyor, ki bu cömert arma kullanımı, omurga ve çifte dümen tarzı ile şaşılacak birşey değil.


Philippe Briand ile işbirliği içerisinde çalışan Jeanneau dizayn ekibi 2018 sezonu ve sonrası için Sun Odyssey serisini baştan sona yenilemek için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Güvertesine çıktığınızda yenilikler tek tek gözünüzü dolduracak. Sun Odyssey 319, Sun Odyssey 440 ve Sun Odyssey 490.

 Yenilikçi fikirler ve özelliklerle dolu, kendinden büyük Jeanneau Yacht sınıfı ile birkaç ana özelliği paylaşan tamamen yeni bir dizayna sahip Sun Odyssey 440 ve Sun Odyssey 490’ın prömiyeri Cannes Boat Show’da yapılacak. Sun Odyssey 440 Türkiye prömiyeri ise Tuzla Boat Show’da..