Çeşme, Yaz Sezonuna Jeanneau Şenliği İle Girdi

ÇEŞME, YAZ SEZONUNA 

JEANNEAU ŞENLİĞİ İLE GİRDİ

Artık geleneksel hale gelen Ergo- Jeanneau Yelkenli Tanıtım Günleri bu yıl 18-21 Mayıs tarihleri arasında tanıtımın da ötesinde bir deniz şenliği gibi gerçekleşti. Sergilenen Jeanneau yelkenlilerini görmek için Çeşme Marina’ya gelen deniz severler dört gün boyunca çeşitli etkinliklere de katıldılar…

 

Geçtiğimiz yıllarda gördüğü ilgi dünyanın en büyük yelkenli üreticilerinden Jeanneau’nun bu sene de tanıtım için Çeşme’yi seçmesine neden oldu.

Yelken sevdalıları Çeşme Marina’da sergilenen Sun Odyssey ve Jeanneau Yachts serilerindeki (Sun Odyssey 479 Sun Odyssey 449, Sun Odyssey 349, Jeanneau Yacht 51, Jeanneau Yacht 54 ) tekneleri incelerken bir yandan da farklı aktivitelerle karşılaştılar.  Sergilenen ürünlerin farklı tarz ve beklentilere hitap eden farklı boy ve özelliklere sahip yatlar olması konukların çok uzun süre teknelerin başından ayrılamamasına neden oldu.

Jeanneau’nun bu etkinliğine başta ana sponsor ERGO olmak üzere Yapı Kredi Leasing ve Ford, Çeşme Marina, Naviga Dergisi, İca&Sunbrella  ve  Marka Anahtarı gibi kendi kulvarlarının önemli kuruluşları da destek verdiler.

18 Mayıs Perşembe günü başlayan etkinliğe gelen konuklar birbirinden güzel Jeanneau yelkenlileri inceleyebilmelerinin dışında şu sürprizler de karşılaştılar:

Ford’un, Mustang , Edge, ST, RS ve Fiesta modelleri ile katıldığı aktivitede özellikle Mustang  4 gün boyunca Jeanneau Ailesi’nden yoğun ilgi gördü ve misafirler test sürüşü yapma keyfini yaşadı.

19 Mayıs Cuma etkinliğin ikinci günü tekne ziyaretlerinin ardından , akşam Çeşme Marina’nın açılış kokteyli ve akabinde çok başarılı bir konser vardı.

20 Mayıs Cumartesi günü akşam üzeri geleneksel Jeanneau Kokteyli düzenlendi.

21 Mayıs Pazar sabah kahvaltısı ile başladı. Konuklar daha sonra kendilerini, Basın Sponsoru NAVİGA dergisinin organizasyonu ile düzenlenen çok sıcak bir denizci sohbetinin içinde buldular.

Panele konuşmacı olarak kendileri de usta birer denizci olan Turgay Noyan, Çetin Kent ve Hülya Leigh katıldı. Altı yıl eşi ile birlikte denizde yaşayan Hülya Leigh’in bu eşsiz deneyimini paylaştığı “Okyanusta Bir Türk Kızı” adlı kitabının hikayesi ve denizde yaşadıkları ilgiyle dinlenildi. Interaktif geçen sohbette konuklar Naviga yazarlarına bürokratik konularla ilgili pek çok soru sordular. Sıcak ortam, panele katılan denizcilerin kitaplarını imzalaması ile son buldu.  

Mobilya Sponsoru ICA denizcilik ile uyumlu konseptiyle dinlenme alanında etkinlik boyunca misafirlere konforlu ve sıcak bir ortam sundu.

Günlük ortalama 200 civarı ziyaretçi ile İzmir Çeşme Marina’da Jeanneau rüzgarı esti geçti..

Top Leisure Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İskender Akbaş da organizasyonun amacının İzmirli deniz severlerle ortak platformda bir araya gelip güzel bir enerji yakalamak olduğunu, bu konuda tüm ekip olarak kendilerini başarılı bulduklarını, Egeli denizciler ile birlikte olmaktan çok büyük keyif aldıklarını belirtti.

Jeanneau tekneleri 21 senedir Türkiye’de Top Leisure Yat Satış ve Servis A.Ş. tarafından temsil edilmekte. Yönetim Kurulu Başkanı İskender Akbaş :

“Türkiye’de denizciliğin ve yelkenciliğin ilerlemesinde yıllardır katkı  sağlamaya çalışan bir firma olarak çok mutluyuz” diyor.

Ticari gemilerde uzak yol  kaptanlığı yaptıktan sonra yatçılığa geçen Akbaş aynı zamanda Marmaris Yat Kulübü Başkanı. Şirketin Marmaris’te merkez ofisi , İstanbul’da  şubesi mevcut . Çeşme’de de faaliyetteler. Top Leisure Yat Satış ve Servis A.Ş. başta Marmaris Merkez olmak üzere İstanbul, Ayvalık, Çeşme, Sığacık, Yalıkavak, Turgutreis, Bodrum, Göcek ve Fethiye servis noktalarıyla satış sonrası destek anlamında, müşterilerinin ve tüm Jeanneau sahiplerinin her türlü bakım, onarım, montaj ve modifikasyon ihtiyaçlarını her biri kendi alanında bilgili ve deneyimli personelden oluşan teknik ekibi ile kısa süre içerisinde optimal maliyetle gerçekleştiriyor.  İskender Akbaş tekne fiyatlarının 85,000 bin Euro ile 1,5 milyon Euro arasında değiştiğini belirtirken Jeanneau’nun 2017 sezonu için flaş yeni modeli Jeanneau Yacht 51’i de ilk kez İzmirli deniz severlerle buluşturduklarını belirtti.

Son sözler yine Top Leisure Yat Satış ve Servis A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı İskender Akbaş’tan:

Sayısız kombinasyon seçeneği, gösterişli iç mekanlar ile eşsiz yaşam kalitesi ve  keyfi için Jeanneau Ailesi’ne bekliyoruz.

Denizlerle çevrili ülkemizde Türk bayrak avantajlarını da kullanarak önyargılardan kurtulup hayallerinize kavuşmak mümkün. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘Denizin kenarında oturarak veya suya bakarak denizi aşamazsınız.’